top of page

Cinsel Sorunlar

Cinsel sorunlarınıza dair yardım almak için ille de bir partneriniz olması gerekmez ya da partnerinizle birlikte gelmek mecburiyetinde değilsiniz.

 

Cinsellik ayıp değildir. Cinsellik kadar cinsel konularda konuşmak da karşılıklı rıza çerçevesinde ayıp ya da suçluluk gerektirecek bir durum değildir. Başkaları için ayıp, tabu, günah olarak görülen cinsel konu ve sorunları aile danışmanları, psikoterapistler olarak yargılamadan, hafife almadan dinleyip, sorunun kaynağını analiz ve giderme konusunda danışanlara eşlik ederiz.

 

Ayıplanıp yargılanacağınızı düşündüğünüz, reşit bireylerle rıza çerçevesinde yaşadığınız ya da yaşamak isteyip yaşayamadığınız cinsellik, toplumsal baskılar ve yanlış, yetersiz eğitimler sebebiyle size göre bile tabu olabilir ve baskılanma sebebiyle kimi cinsel, psikolojik sorunlara yol açabilir.

 

Psikolojik danışmanlık hizmeti verenler olarak bizim bu konuları garipsememiz, ayıplamamız ya da yargılamamız etik değildir. Bununla birlikte etik kuralları çiğneyen çokça uzman da var maalesef. Sezgi ve gözlemlerinizle güven duyabileceğiniz uzmanı seçebilirsiniz.

Cinsel konularda danışanların bazen sorun olarak gördüğü konular, aslında düşünüldüğü kadar büyük bir sorun bile olmayabilir. Bu elbette seansa getirilen konuların basitliğinden değil, yetersiz bilgi ya da toplumun dayattığı içselleştirilmiş tabulardan kaynaklanabilmektedir.

Seanslardaki geri bildirimler ve psiko eğitimlerle bu durumun farkına varmak, cinsel, psikolojik ve ilişkilere dair sorunların çoğunun düşündüğünüzden daha farklı ve bazen kolay adımlarla aşılabileceğinin göstergesidir.

Dilerseniz ilk seans randevusu için iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page